Yangın Danışmanlığı

YANGIN DANIŞMANLIĞI 

İtfaiye Uygunluk Raporu Alımı
EGELI GROUP, işyerinizi hem yangın bakımından güvenli hale getirir hem de Belediye, Bakanlık gibi kurumlar tarafından istenen İtfaiye Uygunluk Raporu’nun hızlı ve en az maliyetli bir şekilde alınmasını sağlar. Ayrıca, İtfaiye birimi tarafından istenen yangın güvenlik tedbirleri ile ilgili uygulama ve montaj konusundaki çözüm ortaklarımızla birlikte “Anahtar Teslim”  mantığı ile çalışarak tüm süreci tek elden yönetiyor ve sizlerin bu süreci en az zararla atlatmanızı sağlıyoruz.
Yangın Danışmanlığı ve Risk Analizi
İş ortaklarımız, EGELI GROUP’un uzman yangın risk analiz ekibi ile yakından çalışır. Konulacak hedefleri, kritik noktaları ve tahliye planlarını detaylı olarak çalışan ekibimiz, yangın önleyici sistemleri yürürlükteki yönetmeliklere ve uluslararası standartlara uygun olarak yerine getirir. Periyodik testlerin ve bakım işlemlerinin de planlandığı yangın risk analizi sayesinde işletmenizin ne kadar güvende olduğunu öğrenebilir; EGELI GROUP’un ilk müdahale çözümlerinden faydalanabilir ve firmanızın değerlerini koruyabilirisiniz.
Yangın Güvenlik Sistemleri Montaj ve Uygulama Hizmetleri
Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve uluslararası standartlara uygun yangın sistemleri montaj ve uygulaması konusunda çözüm ortaklarımızla birlikte işletmeniz için en uygun sistemleri belirleyip montajını yapıyoruz. Aynı zamanda mevcut sistemleriniz var ise onları da revize edip, işletmenizi yangınlara karşı hazır hale getiriyoruz. Yapılan bütün hizmetler ilgili uzman mühendislerimiz tarafından onaylandıktan sonra uygunluk belgeleri ve raporları da tarafınıza iletilmektedir.
Otomatik yangın söndürme sistemleri (sulu, köpüklü, gazlı, kuru kimyevi tozlu)
Yangın dolapları (sulu ve köpüklü)
Hidrant sistemleri
Yangın pompa sistemleri ve jeneratör
Yangın su depoları (modüler, sabit vb.)
Yangın algılama ve uyarı sistemleri
Sesli anons sistemleri
Paratoner tesisi ve projelendirme
Acil durum aydınlatma ve yönlendirme sistemleri
Yangın kapıları
Yangın merdivenleri
Yangına dayanıklı cephe ve yalıtım sistemleri
Yangın söndürme cihazları (kuru kimyevi tozlu, köpüklü, gazlı, biyolojik, halokarbon vb.)
Yangınla mücadele ürünleri (kişisel koruyucu yangın elbisesi, hava solunum setleri, yangın battaniyesi vb.)
Yangın Sistemleri Periyodik Kontrol Hizmetleri
Yangın tesisatları için yapılan periyodik kontroller, bakımlar ve uygulamalar oldukça geniş kapsamlıdır. Bu süreçte söndürme sistemi olarak sulu yangın söndürme tesisatının kontrol edilmesi, gazlı yangın söndürme tesisatlarının kontrolleri, köpüklü yangın söndürme tesisatlarının kontrolleri, yangın pompa sistemlerinin performansları ve su depolarının kontrolleri yapılmaktadır. Yangın algılama ve uyarı sistemleri için ise, algılama dedektörleri, uyarı butonları, acil durum yönlendirme ve aydınlatmalar, sesli anons sistemleri gibi hayat kurtarıcı sistemlerin periyodik olarak bakımları ve kontrolleri yapılmaktadır. 
Yangın Mimari, Mekanik ve Elektrik Proje Danışmanlığı
Yangınlara karşı alınması gerekli önlemlerin proje aşamasında başladığını çok iyi bilen EGELI GROUP danışmanları, mimari, mekanik ve elektrik projeleri konusunda ilgili mimar ve mühendisler ile birlikte çalışarak sizler için yangınlara ve ülke mevzuatlarına en uygun çözümü bulmaktadırlar. Siz iş ortaklarımızın, proje, inşaat ve işletme sürecindeki yangın mimari ve mekanik yapım ve onarım çalışmalarınızda bizlerle çalışmanızı öneriyor ve böylece ilerleyen süreçlerden en az zararlarla çıkmanızı sağlamayı sizlere taahhüt ediyoruz.